Szülőként nehéz eligazodni a rengeteg nevelési tanács és információ között.
Gyakran inkább csak azt tudjuk, mit nem szeretnénk csinálni és fogalmunk sincs róla mit lehetne tenni helyette.
A Pozitív Gyermeknevelés Expon segítünk eligazodni a rengetegféle nevelési stílus és módszer között és konkrét megoldásokat mutatunk a kényes nevelési helyzetekre.
Egy teljes nap a pozitív gyermeknevelés jegyében:
Előadások, baba-mama és családi programok, kiállítás és vásár
2019. április 13. Budapest
Előadások
Az anyai kiabálás lélektana
Anyaként néha indulatba jövünk és kiengedjük a hangunkat. Utána jön a menetrendszerű lelkiismeretfurdalás és bűntudat. Van, amikor pedig a kiabálás nem csak egyszeri alkalom, hanem egyre gyakrabban jelentkezik. Már az első reakciónk az emelt hang. Muszáj anyának házisárkánnyá változnia? Mit tehetünk, hogy ez ne történjen meg? Hogyan kerüljük el a kiabálást anyaként?
Pethő Orsolya Látszólag gyerekekkel foglalkozik, de valójában a szülőket „szereli”. Magyarországon egyedülálló módon a problémás kicsiket otthon, saját környezetükben figyeli meg, majd az édesanyát és az édesapát veszi kezelésbe, mindegy, hogy éjszakai bepisilésről, evészavarról, vagy viselkedési problémákról van szó.
Mihez kezdjünk bűntudatunkkal szülőként?
Számtalan dolog miatt érezhetünk bűntudatot szülőként. Bűntudat azért, amit tettünk. Bűntudat azért, amit nem tettünk. Bűntudat azért, amit csak gondoltunk. Néha a bűntudat aggódásba fordul és úgy érezzük, nem vagyunk elég jó szülők. De vajon szükséges velejárója mindez az anyaságnak? Lehet bűntudat nélkül gyermeket nevelni? Ha pedig már úgyis velünk van: vajon mihez kezdhetünk ezzel az érzéssel.
Egry Zsuzsanna, a Kapcsolódó nevelés oktatója, a Kapcsolódó Nevelés Egyesület elnöke
Közel 10 évvel ezelőtt, a kisfia 1 éves korában, saját nehézségei kapcsán talált rá a Kapcsolódó nevelésre az amerikai Hand in Hand Parenting weboldalán. Amit ott olvasott, segített teljesen átalakítani a kapcsolatukat. Talált végre egy olyan biztos iránytűt és néhány olyan egyszerű eszközt, aminek segítségével akár az olyan helyzeteket is bármiféle büntetés, fenyegetés vagy kiabálás nélkül meg tudott oldani, amikor az egyikük épp nekiment a másiknak, vagy toporzékolva ki akarta csenni a plüss majmot a boltból. Ráadásul pedig még mélyült is a köztük lévő bizalom és szeretet.
A Kapcsolódó nevelésnek köszönheti, hogy immár három gyerekes anyaként is igazán élvezni tudom a gyerekeimet, és napjainkban több azöröm és a nevetés, mint amennyi a küzdelem. 2011 óta a Kapcsolódó nevelés oktatójaként osztja meg mindezt más szülőkkel és gyerekekkel foglalkozó szakemberekkel, 2015 óta pedig magyar nyelven oktatókat is képez.
Hogyan nevelj mesékkel és játékokkal?
A gyermek természeténél fogva játékos, mégis inkább szavakkal próbáljuk meggyőzni, mint játékkal. Ebben az előadásból megtudhatod, miért érdemes játékos módszerekkel nevelned, hogyan oldhatod a gyermeked félelmeit játékokkal, hogyan taníthatod őt önfegyelemre, oldhatod a gátlásait, fejlesztheted a szociális készségeit, oldhatsz meg játszmahelyzeteket vagy olyan mindennapi konfliktushelyzeteket, mint a reggeli elindulás otthonról. Megismerheted a legfontosabb nevelésre használható játék-típusokat és sok-sok gyakorlati ötletet, megoldást is kapsz.
Vida Ágnes pszichológus, a Kismamablog alapítója, a Babapszichológia és az Anyapszichológia című bestseller könyvek szerzője. Tanácsadói munkája során küldetésévé vált a pozitív gyermeknevelési szemlélet és az alternatív oktatási módszerek széles körben való megismertetése.
Párkapcsolati 1x1 – egymással nem csak egymás mellett
Mi történik a párkapcsolatokkal hosszútávon?
Megoldások a szürke hétköznapok kiszínezésére
Mi történik a párkapcsolatokkal a családdá válás során?
Tippek, amelyekkel gyerek(ek) mellett is megőrizhető a párkapcsolat harmóniája
Turáni Szabolcs kapcsolatépítész, aki szerint a szülő-gyerek kapcsolat milyensége nagyban múlik azon, hogyan vagyunk képesek kommunikálni egymással, és milyen példát mutatunk konfliktuskezelésből vagy épp együttműködésből.
Amit a konfliktusok tanítanak nekünk – megoldások EQ módon
A gyerekekkel való együttélés konfliktusokkal (veszekedésekkel) jár. Szülő és gyerek, szülő és szülő, gyerek és gyerek között is.
Vannak-e jól bevált megoldások? Lehet-e úgy családban élni, hogy nem hullik ki minden hajszálunk?
Ezekre a kérdésekre és konfliktusokra keresünk EQ megoldásokat az előadás során.
dr. Skita Erika kommunikációs hídépítő, EQ tréner, aki szerint az EQ készségeink gyakorlati alkalmazása olyan eszköztárat ad minden szülő és pedagógus kezébe, amellyel nem csak a gyerekek, de mi szülők is boldogabbak lehetünk.
Milyen a válaszkész szülő?
Ebből az előadásból megismerheted a válaszkész gondoskodás szemléletét, mely nem egy módszer, hanem a nő és gyermeke ösztönös egymásra találásán, összekapcsolódásán, kompetenciáján alapuló, nagyon gazdag út, melyben minden fél teljes lényével vesz részt. A gyermekről való gondoskodás során rengeteg kérdés merül fel, a szülőkben természetes módon van jelen sok bizonytalanság, vágynak megnyugtató válaszokra, támogatásra, de nagy a zűrzavar a rengeteg információ közt. Szó lesz a tévhitekről, melyek alaposan felkavarhatják, megzavarhatják az anya természetesen jelenlévő kompetenciáját.
Dobiné Olasz-Papp Nóra, a Válaszkész Szülők Egyesületének elnöke. Személyközpontú tanácsadóként és anya-magzat kapcsolatanalitikusként a nők, szülők támogatója az anyává, családdá válás szép és rögös útján.
Pillants bele babád gondolataiba! (előadás a babajelbeszédről)
A babajelbeszéd egy módszer, ami a kézjeleket használja fel arra, hogy a kisgyermekekkel hatékonyan kommunikáljunk jóval a beszéd megjelenése előtt. A babajelbeszéd erősíti a szülő-gyermek kapcsolatot, segít megérteni a babád szándékait és elkerülni a sikertelen kommunikációval kapcsolatos frusztrációt.
Zentai Kata pedagógus, babajelbeszéd-oktató, a Beszélő Babakezek program vezetője. Segíti a szülőket, hogy boldog, kiegyensúlyozott kapcsolatot teremtsenek babáikkal és közösen átéljék a beszéd előtti kommunikáció csodáját. 2008 óta tart babajelbeszéd-tanfolyamokat Beszélő Babakezek néven. Jóval több, mint ezer tanítványa volt, ezzel rengeteg szakmai tapasztalatot szerzett. 6 éve már oktató partnerei is tartanak foglalkozásokat országszerte.
Egyszerűbb gyermeknevelés - az egyszerűbb gyermekkor módszerrel
A "Simplicity" (egyszerűsítés) mozgalom az Egyesült Államokból indult a 80-as években, ahol a túlfogyasztásra adott válaszként kezdett el terjedni a tudatos egyszerűsítés többféle formája. A 2012-ben Magyarországon is megjelenő könyv és módszertan fókuszában a kis, megvalósítható változások állnak: ezek eredményeképp a családok megtalálják valódi céljaikat, a mindennapokban pedig megfelelő hangsúlyt kapnak a valóban fontos, családi kapcsolatokat elősegítő minőségi együttlétek.További információ: https://egyszerubbgyermekkor.blogspot.com/
László Zsuzsa tréner, coach, Egyszerűbb Gyermekkor tanácsadó, a nevéhez köthető a könyv és a módszer adaptálása Magyarországon.
Képes vagy rá? Képes vagy rá!
Mi a különbség a tanulási nehézség és SNI között?
Mikor forduljanak a szülők szakemberhez?
Miért és mikor van szükség fejlesztésre?
Hogyan segíthetjük a gyermekeinket otthon?
Mit üzen a Képes Vagy Rá! Fejlesztő Program?
Az előadás során ezekre a kérdésekre keressük a válaszokat.
Petőné Honvári Jolán A Képes Vagy Rá Fejlesztőház szakmai vezetője, a Képes Vagy Rá! Fejlesztő Program kidolgozója, a PISZE-Pozitív Identitású Szülői est megálmodója. Több éve foglalkozik a pozitív pszichológia és pedagógia elméleti és gyakorlati kérdéseivel, amit coaching technikákkal ötvöz a tanulást megalapozó részképességek fejlesztéséhez. Lehetőséget teremt a gyermekek számára az örömteli élethez, tanuláshoz, beilleszkedéshez, egészséges önbizalmuk kibontakoztatásához. Több mint 25 éves pályafutása során mindvégig a gyermekekért, egyéni fejlődésükért és az életben való sikeres boldogulásukért dolgozik elméletben és gyakorlatban. Az országban és határon túl is tartott már számos tréninget szülőknek, pedagógusoknak, hogy elhiggyék képesek rá!
Felkészülés a szülésre és a szoptatásra (Lelki felkészülés, gyakori félelmek és tévhitek)
Mi is történik azon az úton, amíg találkozunk a kisbabánkkal? Ki is lehetne a legkézenfekvőbb mintánk, mint a saját édesanyánk? A várandósság egy hatalmas lehetőség, hogy belenézzünk lelkünk legtitkosabb zugaiba, szembenézzünk saját kétségeinkkel, fájdalmainkkal, félelmeinkkel. Lehetőség arra is, hogy letegyük évtizedek óta hordott terheinket, választ kapjunk mélyben rejlő kérdéseinkre. Kisbabánkra készülve szembesülhetünk az információk útvesztőjével:
- Melyik út lesz a mienk, mi az, ami erősít és önbizalmat ad?
- Mit válasszak anyaként?
- Egyáltalán, mit jelent anyának lenni?
Rengeteg kérdés kavarog bennünk. A rendelkezésünkre álló idő nem lesz elég arra, hogy minden kérdésünkre választ kapjunk, arra viszont igen, hogy meglássuk azt az irányvonalat, ami a természetes, egészséges folyamatok mentén segít eligazodni a szülés, szoptatás kérdéseiben.
Választ kapunk arra, hogyan induljunk el felfedezni kisbabánk igényeit, szükségleteit és összehangolni ezeket a család működésével és egymásra tudjunk hagyatkozni kapcsolódástól kapcsolódásig!
Csomóné Lindmayer Katalin dúla, terapeuta, AnyaBaba-Család szülészeti tanácsadó, kedvenc témája a kötődés, kapcsolódás kialakulása és gyógyulása a szülés körüli időszakban
Így fogj bele a hozzátáplálásba!
(ismerd meg a BLW-t!)
(ismerd meg a BLW-t!)
Őszintén hiszem, hogy a csecsemők minden olyan tudás birtokában jönnek a világra, ami kell az ő túlélésükhöz: a szoptatás és a testkontaktus iránti igény, illetve a képesség, hogy fejlődjön a mozgásuk, az önellátásuk és az önállóságuk külső ráhatások nélkül.
Elkötelezett híve vagyok a kötődő nevelésnek, az igény szerinti hozzátáplálást szerves részének tekintem.
A hozzátáplálás megkezdése fontos lépcsőfok a gyermek önállóvá válásának mind fizikai, mint pszichés értelemben. Nem mindegy azonban, hogy a táplálkozás útja milyen keretek közt halad.
A baba táplálása üzenetet hordoz: a szeretetét, a gondoskodásét, a fejlődését és az irányításét.
Az igény szerinti hozzátáplálás nem tesz különbséget anyatejes és tápszeres gyermek között.
Óvári Anna, kommunikációs szakember, a BLW, a BLISS és az igény szerinti falatkás hozzátáplás hazai és határon túli oktatója 2016 óta.
További programok:
A programok menüpontban!
A programok sorrendje részletesen:
Nagyterem
9:00-9:40 Skita Erika: Amit a konfliktusok tanítanak nekünk – megoldások EQ módon
9:40-10:15 Turáni Szabolcs: Párkapcsolati 1x1 – egymással nem csak egymás mellett
10:15-11:15 Szünet
11:15-11:45 Pethő Orsolya: Anyák kiabálás nélkül
11:45-12:15 Papírszínház előadás Hermann Marikával
12:15-13:00 Szünet
13:00-13:30 Petőné Honvári Jolán: Képes vagy rá? Képes vagy rá! Mi a különbség a tanulási nehézség és SNI között?
13:30-14:15 Vida Ági: Nevelés mesékkel és játékokkal
14:15-14:45 Dobiné Olasz-Papp Nóra: Milyen a válaszkész szülő? Kötődő nevelés
14:45-15:45 Szünet
15:45-16:20 Egry Zsuzsi: Mihez kezdjünk bűntudatunkkal szülőként?
16:20-16:50 László Zsuzsa: Egyszerűbb gyermeknevelés az egyszerűbb gyerekkor módszerrel
16:50-17:20 Aktívmami hordozós torna Szmrecsányi Zsuzsival
Kisterem:
10:15-10:45 Horváth Zsuzsi (Beli Buba): Hordozóeszközök és hordozási módszerek bemutatója
10:45-11:15 Óvári Anna: Így fogj bele a hozzátáplálásba! Ismerd meg a BLW-t!
12:15-12:45 Zentai Kata: Pillants bele babád gondolataiba! Beszélő Babakezek előadás.
12:45-13:15 Angolkalauz babaangol foglalkozás Fürész-Mayernik Melindával
14:45-15:15 Felkészülés a szülésre és a szoptatásra, beszélgetés Csomóné Lindmayer Katalin dúlával, szoptatási tanácsadóval
15:15-15:45 Maminbaba - Hordozós latin fitness Molnár Enikővel
17:00-17:30 Szókimondóka játékos beszédfejlesztő foglalkozás
Mikor lesz és hol?
Április
13
- szombat 9-18 óráig
- Lurdy Konferenciaközpont Budapest
A jelentkezés lezárult.
Jegyekkel kapcsolatos információkkal, módosításokkal kapcsolatban keresd ügyfélszolgálatunkat!
Email: megrendeles@kismamablog.hu
Telefon: 06-30-574-72-12
Szeretnéd a hírét adni? Oszd meg a Facebookon: